Versmondó verseny

Forrás: Mesterséges Intelligencia

Iskolánkban közel két évtizede hagyomány már, hogy a magyar költészet napja alkalmából versmondó versennyel készülünk, melyre meghívjuk az anarcsi, a mezőladányi és a tornyospálcai tagintézmények tanulóit is. Idén 19 tanuló mérte össze tudását egy-egy Váci Mihály verssel. Váci Mihály nyíregyházi költő 100 éve született, és ez adta apropóját a versenynek. A tanulók szorgalmának, felkészítő tanáraik lelkesedésének köszönhetően rengeteg kiváló szavalatot hallhattunk. A zsűri tagjai a szöveghűség mellett a művészi előadást is értékelték. A pontok összegzése után a következő sorrend alakult ki:

5. és 6. évfolyam
I. Lakatos Ildikó
II. Szabó Mátyás
III. Diák Gréta Kata

7. és 8. évfolyam
I. Jóni Boglárka
II. Erdei Linda
III. Tóth Kata

A Föld napja

Forrás: Mesterséges Intelligencia

Szeresd, ember,
Amit Isten adott,
Vigyázzunk a földre,
Mert nélküle az
emberiség halott!
(Pável Viktória Tünde)

Április 22- én, a Föld napján iskolánk tanulói virágzó, évelő százszorszépet és szegfűt ültettek az
előkertbe. A növények további ápolásáról sem feledkezünk meg. Ezzel a természet szeretetére, a
növények gondozására, a szép környezet megbecsülésére neveltük őket. Az intézmény környékén
szemetet szedtünk, amely minden évben egyre kevesebb. Nemcsak tanulóink, de a falu lakossága is
jobban vigyáz környezetére.

Diákolimpia – Úszás

2024. február 4-én Nyíregyházán rendezték meg  az úszó diákolimpia vármegyei elődöntőjét, ahol Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegye legjobb úszói vetélkedtek egymással az érmekért, helyezésekért és nem utolsó sorban az országos döntőbe jutásért.

Iskolánkat Diák Gréta Kata képviselte a rangos eseményen.

Eredmények:

• 100 méteres hátúszás: 3. helyezés
  • 100 méteres gyorsúszás: 4. helyezés.

Gondoskodás télen a madarakról

Iskolánkban évek óta rendszeresen gondoskodunk télen a madarakról. Ezeket az udvarunk fáin, s az előkertben helyezzük el. Két-két osztálynak van egy madáretetője. Heti váltásban napraforgómagot szórunk a madarak elé. Ezzel a gondoskodásra, a természet élőlényeinek szeretetétre, védésére nevelünk. Tavasszal énekükkel, szépségükkel és káros rovarok elpusztításával hálálják meg.

Czóbel Minka diáknapok

2024. 01. 25-én a hagyományokhoz híven került megrendezésre Anarcson a Czóbel napok keretében a mesevetélkedő. „Barangolás a mesék birodalmában” címmel.
A négy intézmény 1-4. osztályából 4-4- tanuló vett részt a játékos vetélkedőn. Hét próbát kellett teljesíteni a gyerekeknek. A feladatok ötletesek voltak. Különösen tetszett, hogy a hibásan írt szöveget, a mesékben előforduló kifejezésekre, szófordulatokra kellett javítani.
Iskolánk csapata III. helyezést ért el.
Kedves fogadtatásban és vendéglátásban volt részünk. Versenyzőink emléklapot, oklevelet és édességet kaptak jutalmul.