Sportnap

2019. szeptember 27-én iskolánk diákönkormányzatának szervezésében idén is megtartottuk a sportnapot. A jeles eseményt a 2019 méteres futás nyitotta meg, melyet a közeli erdőben kellett teljesíteniük iskolánk tanulóinak.
A futóverseny eredménye a lányok és a fiúk kategóriájában a következőképpen alakult:

Lányok:

1. helyezett: Szabó Eszter 5. osztály
  2. helyezett: Kovács Dorina 7. osztály
  3. helyezett: Kiss Virág 8. osztály; Czuri Vanda 8. osztály

Fiúk:

1. helyezett: Horváth Szebasztián 6. osztály; Bori Milán 6. osztály
  2. helyezett: Hódos Olivér 6. osztály
  3. helyezett: Molnár Dániel 5. osztály

A futás után iskolánk tanulói ügyességi versenyszámokban vettek részt. Az alsósoknak a tornateremben sor- és váltóversenyeken kellett részt venniük vegyes csapatokban. Így mérkőzhetett meg egymással a táltos paripák, a sárkányok, a törpék és a varázslók csapata. A feladatok a népmesékkel voltak kapcsolatban a magyar népmese napjához igazodva.

A felsős osztályok az udvaron, 5 állomást teljesítve mérkőztek meg egymással. Előzetes feladatként a csapatnév kitalálása után egy menetlevelet, egy meseillusztrációt, és egy olyan kiegészítőt kellett elkészíteniük, ami egy általuk választott meséhez kapcsolódott. Az igényes, ötletes munkák az osztályfőnököknek és az osztályközösség tagjainak kitartó, kreatív, együttműködő
munkájának volt köszönhető. Mind a két versenyterületen az ügyességen kívül a
tájékozottságukra is szükség volt a gyerekeknek, mivel különböző fejtörős feladványokat is meg kellett oldaniuk, úgymint TOTÓ, Titkosírás, Keresztrejtvény, Puzzle, Ki vagyok én? keresztrejtvény.

A nap zárásaként a megérdemelt jutalmak kiosztása következett.
Az első helyezést elért csapatok számára a jutalom pizzaparti volt az osztályfőnökökkel, a 2., 3., 4. helyezettek pedig finom csokoládét kaptak.

A képzeletbeli dobogóra a következőképpen állhattak fel a csapatok:

Alsó tagozat:

1. helyezett: sárkányok csapata
  2. helyezett: törpék csapata
  3. helyezett: táltos paripák csapata
  4. helyezett: varázslók csapata

Felső tagozat:

1. helyezett: A griffmadár fiai (8. osztály)
  2. helyezett: Vidorkák (7. osztály)
  3. helyezett: Ördögök (6. osztály)
  4. helyezett: Kecskegidák (5. osztály)