Czóbel Minka napok – Anarcs

2020. 01. 16-án a hagyományokhoz híven került megrendezésre Anarcson, iskolájuk névadójára emlékezve. Czóbel Minka (Anarcs,1855. június 8. – Anarcs,1947. január 17.) magyar költőnő, a szimbolizmus első hazai képviselője.

A négy intézmény 3-4. osztályából 4-4- tanuló vett részt az anyanyelvi vetélkedőn. A csapatok két fő harmadikos és két fő negyedikes tanulókból állt. Iskolánkat a harmadik osztályból Hódos Abigél, Máté Miklós, Ónodi Virág, Zakor Zsombor, a negyedik osztályból Balogh Bianka Piroska, Kovács Csenge, Lőkös Dominika és Nagy Marcell képviselte. A feladatok az eddig tanult ismeretekre építve érdekesek, ötletesek, játékosak voltak. Puzzle, activity, keresztrejtvény, betűrejtvény szerepelt, mely a népköltészeti alkotások: szólások és közmondások ismeretét is felfrissítette.
Iskolánk egyik csapata III. helyezést ért el. Az I. és II. helyen az anarcsi csapatok szerepeltek.

A felsősöknek szervezett általános műveltségi, kommunikációs vetélkedőn Baráti Kristóf, Papp Bence József, Tóth László és Virágh Csaba képviselte iskolánkat. Csapatuk a második helyezést érte el.

A sportos tanulóknak szervezett Ninja Warriors versenyen Bori Milán, Horváth Adrián, Horváth Szebasztián és Rákosi József vett részt. Mindannyian ügyesen versenyeztek a cseppet sem könnyű pályán.

Kedves fogadtatásban és vendéglátásban volt részünk. A gyerekek élményekkel, emléklappal,
oklevéllel és könyvjutalommal tértek haza.

Vélemény, hozzászólás?