Hangos olvasási verseny

Olvasni jó!

A verseny fő célja az olvasás fontosságának hangsúlyozása, mely eszköz a tudás megszerzésében, az élet megismerésében, élésében.

„Az olvasás segít élni, életben maradni, növeli az empátiát, a másik ember és a világ megértését.” Vekerdy Tamás

Iskolánkban 2022. január 25-én az alsó tagozatos tanulók hangos olvasási versenyen vesznek részt.

Az olvasni szerető, s tudó gyerekek évfolyamonként versenyeznek. A 2-4. osztályos tanulók általuk választott, s begyakorolt szöveget olvasnak fel, majd osztályonként más – más tartalmú, terjedelmű számukra ismeretlen szöveget mutatnak be.

A 2. osztályból 3 fő, a 3. osztályból 5 fő, s a 4. osztályból szintén 5 gyerek jelentkezett.

Az zsűri az alábbi szempontokat veszi figyelembe az értékekésnél: a pontosság, folyamatosság, hangerő, tempó , szótag –  mondathatárok, hangsúlyozás.

Mindenki nyertese lesz a versenynek. Oklevélben, emléklapban és tárgy jutalomban részesülnek tanítványaink.