Karácsonyi ünnepség (2022.)

A karácsonyi ünnepnapok első estéje, az a bizonyos csendes éj mindenkinek mást jelent. Van, akinek Jézus születését, másoknak egy békés, meghitt családi estét, amikor együtt van szeretteivel. A karácsony üzenete azonban egyetemes: „A szeretet a legnagyobb kincs.” Jól esik egy kicsit megállni a rohanó világban és a belső békére figyelni, és szeretetet adni másoknak.
Intézményünkben hagyomány, hogy az alsós irodalmi színpados tanulók karácsonyi műsorral kedveskednek diáktársaiknak, nevelőiknek és az érdeklődő hozzátartozóiknak.
December 16-án benépesült a karácsonyi díszbe öltözött aula. A 3. osztályos „angyalkák” tánca, „A kis fenyőfa” és Jézus születésének megelevenedett története segített mindenkinek hogy lélekben is ráhangolódhassanak az év legszebb ünnepére.
„Megszületett a szeretet lelkünkben e napon,
hogy a fáradt embereknek hitet, s reményt adjon.”

Vélemény, hozzászólás?