Mesemondó délután

„A mese játék, csoda, hit és lélek. Mosoly mindenki lelkére. A mese az gyógyír, az befele és kifele is gyógyít.”

Csernik Szende

Iskolánk ebben a tanévben meghirdette mesemondó délutánját az 1-4. évfolyam diákjai részére. A mesélés célja nem a verseny volt, hanem egy kellemesen, hasznosan eltöltött délután. Szebbnél szebb mesék hangoztak el. A gyerekek a kezdeti izgalmakat legyőzve gyönyörű mesékkel kápráztatták el a közönséget, s a kedves szülőket.

Az 1. osztályból Máté Erika Csenge, a 2. osztályból Csercsa Lara és Balogh Mátyás Benedek meséit hallgathattuk meg.

A 3. osztályból Kiss Hajnalka mesélt.

A 4. osztályból Baráti Anna s Virágh Lóránt szerepeltek.

Mindenki győztes volt, mert tapasztalattal, élménnyel gazdagodott. Köszönet a szülőknek, kollégáknak a felkészítés segítéséért. A délutánt egy szerény vendéglátás követte, melyen minden résztvevő vendégünk volt. A gyermekek édességet, emléklapot, s apró tárgyi jutalmat kaptak.

Köszönet Igazgató Úrnak az anyagi feltételek megteremtéséért.