Az adventi hetek, a karácsonyvárás egyik legjelentősebb ünnepi időszakunk az év során. A Jézus születésére való várakozás, a felkészülés, a reménykedés időszaka. Az advent az ünnepekre való ráhangolódás, a készülődés ideje. Mivel a tanulók idejük jelentős részét az iskolában töltik, az iskola is az ünnepi ráhangolódás helyszínévé vált. Ennek keretében időnként kilépünk az iskola hagyományos szervezési kereteiből és más élményt teremtünk a tanulóink számára.
Minden advent vasárnap utáni hétfőn meggyújtunk egy gyertyát az adventi koszorún, miközben a gyermekek meghallgatnak egy rövid ismertetőt a témához kapcsolódóan, illetve egy szép karácsonyi verset.
Két adventi naptárat is elhelyeztünk aulánk nagy paravánján. Az egyik naptár ablakai ismeretterjesztő szövegeket rejtenek, idén a magyar hagyományok, szokások témakörben. Mellette pedig két, úgynevezett ajándékozó adventi naptár található, egy az alsó tagozatos, egy a felső tagozatos gyermekeknek. Minden nap felolvassuk az aznapi magyar hagyomány ismertetőjét, illetve kisorsolunk egy alsós és egy felsős diákot, akik ajándékot kapnak. Néha édességet, máskor pedig egy ötöst valamelyik tantárgyból.
December 6-án a Mikulás és krampuszai látogatják meg az osztályokat, majd délután a felsősöknek Mikulás-diszkót tartunk.
December 11-én az alsó tagozatos tanulóink közül 33-an ellátogatnak a Rétközi Múzeum tájházába, ahol adventi kézműves foglalkozáson vesznek részt.
Terveink szerint a hagyományos Karácsonyi Játszóházat is megtartjuk a felsősöknek az utolsó tanítási hét egyik délutánján, amely során lehetőségük nyílik majd játszani, sportolni, ügyeskedni, tudásukat próbára tenni és kézműveskedni.