Versmondó Verseny 2019

Iskolánkban immáron 10 éves hagyománya van annak, hogy a Magyar költészet napján – április 11-én – versmondó versenyt rendezünk tanulóink számára. Ebben a tanévben a 4 tagintézményből 21 tanuló érkezett, akik egy szabadon választott magyar szerző versét adták elő. A négytagú zsűri nem volt könnyű helyzetben, mert rendkívül színvonalas előadásokat hallgathattak meg.

Iskolánk tanulói közül az első kategóriában (5. és 6. osztály) Tóth László 6. osztályos tanuló 1. helyezett lett, Major Dóra 6. osztályos tanuló pedig különdíjban részesült. A második kategóriában (7. és 8. osztály) Barczi Balázs a képzeletbeli dobogó harmadik fokára állhatott fel.

A verseny szervezése, lebonyolítása, az ilki tanulók felkészítése Jónás Ferenc tanár úr nevéhez fűződik.

Vélemény, hozzászólás?