Határtalanul! Szerbiában

avagy a Hunyadiak nyomában a Délvidéken, Kazán-szorosi látogatással

A tanulmányi kirándulás rövid leírása:

A kereszténység és hazánk védelmében a Hunyadiaknak elévülhetetlen érdemei voltak. Nyomukban járva ismerkedünk meg a Délvidék legszebb részeivel és kulturális kincseivel. Meglátogatjuk Aradot és a Bánság romániai oldalának fővárosát, Temesvárt. A szerbiai oldalon a Duna parti végvárakat (Galambóc, Szendrő, Pétervárad, Nándorfehérvár), és a magyar irodalomban és tudományban jelentős településeket (Versec, Törökbecse) keressük fel, magyar többségű falvakkal együtt (Palics, Végvár vagy Székelykeve).

Időpont:

• 2019. május 15. (szerda) – 2019. május 18. (szombat)

Megvalósítandó programok:

• Végváron, táncházas összejövetelen veszünk részt a helyi néptánccsoporttal.
  • Versecen megtekintjük a Schulek Frigyes által tervezett római katolikus templomot.
  • Aradon megkoszorúzzuk Zala György, a 13 vértanú tiszteletére emelt Szabadságszobrot.
  • Nándorfehérvár várába, a Hunyadi János által hősiesen védett Kalemegdanba látogatunk.
  • Megtekintjük a Délvidék egyik legszebb fekvésű várát Galambócon.
  • Törökbecsén megkoszorúzzuk Délvidék egyetlen fennmaradt Hungária-szobrát, amely az 1849-es törökbecsei csatának állít emléket.
  • Meglátogatjuk Érdsomlyó várát a verseci hegytetőn.

Szállások:

• 1. éj: Boksánbánya; Turistica Stejarul (A magyarul Tölgy nevű panzió csendes és pihentető természeti környezetben, az erdő mellett található.)
  • 2-3. éj: Székelykeve; Dani Panzió és Étterem (Székelykeve központjában található. Székelykeve a magyar nyelvterület legdélebbi, többségében magyarok által lakott települése.)

Utazás:

Balázs-Sped Vásárosnamény

Étkezések:

• Reggeli
  • Kétfogásos vacsora
  • Napközbeni tartalmas hidegcsomag (2 nagy szendvics, gyümölcs vagy édesség, ásványvíz)