Határtalanul! Szlovákiában …

… Barangolás a Szepesség és a Tátra csodálatos helyszínein

Május 17-21. között iskolánk felső tagozatos tanulói közül 11 fő vett részt a Határtalanul pályázat keretében egy ötnapos szlovákiai kiránduláson.

A program során meglátogattuk Kassán a Szent Erzsébet dómot, ahol megkoszorúztuk II. Rákóczi Ferenc, Zrínyi Ilona és gróf Bercsényi Miklós szarkofágját. Elsétáltunk a Kassai vár romjához és a Várhegyen álló kilátóhoz. A történelmi emlékhelyek közül megnéztük Igló és Lőcse városát, templomait, városházáit, óvárosi részeit. Csodálatos, gazdagon berendezett kastélyban is jártunk Márkusfalván, ahol történelmi bútorok, illetve billentyűs hangszerek kiállítását néztük meg.

A Szepesség kulturális, történelmi emlékhelyei mellett a természet szépségeiben is gyönyörködhettük több túra alkalmával. Sétáltunk a Szlovák Paradicsom keleti részén, a Tamásfalvi kilátót felkeresve. Eljutottunk a Magas-Tátra területén lévő Csorba-tóhoz, ahonnan, a még néhol havas túraösvényen, eljutottunk a Poprádi-tóhoz is.

Élményekkel telve tértünk haza.

Vélemény, hozzászólás?