Világ Gyalogló (Hó)Nap

A Magyar Szabadidősport Szövetség által meghirdetett Világ Gyalogló (Hó)Nap elnevezésű programon vettek részt iskolánk felső tagozatos diákjai.

A program célja a gyaloglás népszerűsítése, hiszen a közösségben való aktív gyaloglás
élményekkel gazdagít. A helyi nevezetességek megismerése és felfedezése pedig remek kiegészítése lehet ennek a programnak.
Így október 18-án, pénteken mi is felkerekedtünk. Rövid buszút után először megnéztük Vásárosnaményban a Beregi Múzeumot, ahol megismerkedtünk vármegyénk érdekes történelmi, néprajzi értékeivel. Majd elgyalogoltunk a gergelyiugornyai Tisza-partra, miközben a sétányon elhelyezett faragott padokon elolvastuk Petőfi Sándor: A Tisza című versét. A gyermekek mintegy 7 km-t tettek meg gyalog a kirándulás folyamán, amely teljesítményre méltán lehetnek büszkék.