Bethlen-hét – Mesemondó verseny

A hagyományokhoz híven az idén is sor került a Bethlen – hét keretében a mesemondó versenyre a tagintézmények részvételével.
18 fő alsó tagozatos tanuló mutatkozott be kedvenc meséjével, mellyel ünnepélyessé, élménygazdaggá varázsolták ezt a délutánt.

Miért fontosak a mesék a gyerekeknek?

• A mese segít abban, hogy boldog, felszabadult gyerekeket neveljünk.
  • érzelmileg stabilabbá tesznek,
  • fejlesztik a gyerekek képzelő erejét,
  • a szókincsét,
  • tanulságokat tanítanak,
  • megtanítanak kritikus módon gondolkodni.

A versenyzők felkészültek voltak, szövegismertük pontos, előadásmódjuk a szerepeknek megfelelő.

Az I. korcsoportban (1-2. osztály) II. helyezést ért el, Diák Gréta Kata 2. osztályos tanuló, A vénasszony és a halál című mesével.

III. helyezett Virágh Lóránt, 1. osztályos tanuló, A táncoló ceruza című verses mesével lett.

A II. korcsoportban (3-4. osztály) I. helyezést ért el, Kovács Csenge 4. osztályos tanuló, A csinos menyecske című tréfás mesével. A II. helyezést Hódos Abigél, 3. osztályos tanuló, Az okos lány című mesével érte el.

A mesemondók színezőt, könyvjelzőt és édességet kaptak, a helyezést elértek tanulók, könyvjutalomban is részesültek.

Gratulálok a mesemondó. délutánon fellépő gyerekeknek, s köszönet a szülőknek a felkészítésben nyújtott segítségért, az iskolavezetésnek, s iskolánk valamennyi dolgozójának összehangolt munkájáért.