Sportnap 2023.

2023. szeptember 29-én sportnapot tartottunk az iskolánkban.
Az alsó és a felső tagozat is, sor- és váltóversenyen vett részt. A kicsik az iskola tornatermében, a nagyok az iskolaudvaron mérkőzhettek meg egymással. A magyar népmese napját is megünnepelve, a rendezvényen való feladatok, e témát ölelték fel.
A napot a felső tagozatos gyerekek 2023 m-es futással kezdték a helyi kis erdőben.
A futóverseny eredménye a lányok és a fiúk kategóriájában a következőképpen alakult:

Lányok:
1. helyezett: Bíró Anna Petra 8. osztály
2. helyezett: Diák Gréta Kata 6. osztály
3. helyezett: Jóni Boglárka 8. osztály

Fiúk:
1. helyezett: Jónás János 8. osztály;
2. helyezett: Bihari Dávid 7. osztály
3. helyezett: Mocsár Zoltán 5. osztály

A futás után iskolánk tanulói ügyességi versenyszámokban vettek részt.
Az alsós tanulóinknak vegyes csapatokban sor- és váltóversenyeken kellett részt venniük az iskola tornatermében. Így küzdött meg egymással a Táltos paripák, a Sárkányok, a Törpék és a Varázslók csapata.

A felsős osztályok az udvaron, 6 állomást teljesítve mérkőztek meg egymással. Előzetes feladatként a csapatnév kitalálása után egy menetlevelet kellett elkészíteniük, ami egy általuk választott meséhez kapcsolódott. Az igényes, ötletes munkák az osztályfőnököknek és az osztályközösség tagjainak kitartó, kreatív, együttműködő munkájának volt köszönhető. Mind
a két versenyterületen az ügyességen kívül a népmesékkel kapcsolatos tájékozottságukra is szükségük volt a gyerekeknek, mivel különböző fejtörős feladványokat is meg kellett oldaniuk, úgymint TOTÓ, titkosírás, keresztrejtvény, puzzle, szóháló megfejtése, szókártyák párosítása.

A képzeletbeli dobogóra a következőképpen állhattak fel a csapatok:
Alsó tagozat:
1. helyezett: Törpék csapata
2. helyezett: Sárkányok csapata
3. helyezett: Táltos paripák csapata
4. helyezett: Varázslók csapata

Felső tagozatos csapatok:
1. helyezett: A 9 tyúk és a kakas (8. osztály)
2. helyezett: Holle anyó (7. osztály)
3. helyezett: Ördögpalánták (6. osztály)
4. helyezett: A sós sziklák völgye (5. osztály)

Köszönjük Nagy Péter polgármester úrnak, hogy az Ilki Aprók Háza Óvoda és Konyha jóvoltából, csokoládéval jutalmazhattuk meg a tanulók eredményességét.

Vélemény, hozzászólás?