Fizika show

2018. április 25-én immár második alkalommal látogatott el könyvtárunkba Gálik Tamás, aki egy látványos bemutatót tartott iskolánk felsős tanulóinak. A látványos kísérletekkel tarkított 1 óra pillanatok alatt elrohant, a gyerekek egy újabb élménnyel gazdagodtak.

Gálik Tamás a Nyíregyházi Egyetemen évek óta tart mindenféle korosztálynak természettudományos látványos kísérleti előadásokat, melyekre hamar ráragadt a fizika show megnevezés. Az elmúlt években kezdte a külső intézmények látogatását is, az óvodáktól kezdve a felsőoktatásig mindenhova elviszi a tudományt népszerűsítő kísérleti előadásait, nyílt napokat és táborokat, kiállításokat stb. is említve, amelyek nagy sikernek örvednek. A kísérleti eszközeit saját maga állítja össze, folyamatosan fejlesztve, felhasználva előzetes műszaki, illetve pedagógiai tapasztalatait.

A rendezvény nem jöhetett volna létre a Könyvtárellátási Szolgáltató Rendszer segítsége, támogatása nélkül.

Vélemény, hozzászólás?