Bethlen-hét

Tisztelt Kollégák!

A Bethlen Gábor Tagintézmény névadójának tisztelegve az idén is megrendezzük az elmúlt tanévekhez hasonlóan a Bethlen-hét rendezvénysorozatot.

Időpontja: 2018. december 11-13.

Az iskola ebből az alkalomból tanulmányi, kulturális és sport versenyre hívja a tagintézmények alsó- és felső tagozatos tanulóit:

2018. december 11. 1230: Bethlen-kupa

„A futballban a „ha” nem játszik.(Puskás Ferenc)

Teremfoci II – III. korcsoportos tanulók részére (2006. jan. 01. után születettek)

Tagintézményenként 3+1 fős csapatokat várunk (cserelehetőség max. 2 fő)

Játékidő: 2 x 7 perc

Díjazás: Kupa, oklevél

2018. december 12. 1300: Mesemondó délután
„A mesének megvan az igazsága, és meg is kell lennie, különben nem lenne mese. (Goethe)

Mesemondó verseny 1 – 4. évfolyamos gyermekek részére

Tagintézményenként, évfolyamonként 2 – 2 tanuló jelentkezését várjuk (lehetőség szerint).

A zsűri tagjai közzé tagintézményenként 1 – 1 kollégát várunk.

2018. december 13. 1400: Bethlen-vetélkedő

„A történelem arra tanít meg bennünket, hogy az emberiség semmit sem tanul a történelemből.” (Albert Einstein)

Történelmi tanulmányi verseny 6 – 8. évfolyamos tanulók részére

Téma: Az ókori Egyiptom

Tagintézményenként, évfolyamonként lehetőség szerint 1 – 1 főt várunk. Vegyes csapatokat tervezünk, nem tagintézmények közötti vetélkedőt

Felkészülés: www.lerzso.hu (Istenek – képfelismerés, mumifikálás, stb.)

MEGHÍVÓ Bethlen-hét (3)