Iskolai sportnap 2019.

Kedves Iskolások!

Iskolánk Diákönkormányzata sor- és váltóversenyt szervez számotokra az iskolai sportnap, Európai Diáksport Napja alkalmából. A programunk központi témája a tanévben, a Magyar Népmese Napja, így a feladatok is e témához fognak kapcsolódni.

A sor- és váltóverseny ideje: 2019. 09. 27. péntek

Versenyen résztvevő osztályok, tanulók: 1-8. osztály

Verseny helye: Az alsó tagozatos tanulók az iskola tornatermében, a felsősök az iskolaudvaron mérkőzhetnek meg egymással.

Mind a két versenyterületen az ügyességen kívül a tájékozottságotokra is szükség lesz, mivel különböző fejtörős feladványokat is meg kell oldanotok, úgymint a TOTÓ, Titkosírás, „Ki vagyok én?” rejtvény, Puzzle, Keresztrejtvény stb.

Előzetes feladatok:

• Az elkövetkező egy hétben szerezzetek minél több ismeretet a magyar népmesékkel kapcsolatban!
  • Válasszatok a csapatotok számára egy népmeséhez kötődő csapatnevet!
  • Készítsetek menetlevelet! (A menetlevél pontozva lesz, így ügyeljetek annak esztétikájára!)
  • A csapatnévhez kapcsolódó kiegészítő (pl. varázspálca, királyi korona) elkészítése és a versenyen, minden csapattag által való viselése, a csapat számára plusz pontot jelent.
  • Készítsetek bármilyen technikával egy plakát nagyságú illusztrációt, egy általatok választott népmeséhez.

Gyülekező: 8:00 óra

Jutalmazás az alsó és felső tagozatos csapatok számára külön-külön:

1. helyezettek számára: pizza-parti az osztályfőnökökkel

2., 3., 4., helyezettek számára: finom csokoládé.

Jó felkészülést, vidám versenyzést!