Húsvéti projektnap

2022. április 7-én iskolánk alsó tagozatos tanulói „Rózsavizes húsvét napját jöttem ma köszönteni…” húsvéti projekt napon vettek részt. A program keretében a gyerekek kézműves foglalkozáson húsvéti dekorációt készítettek, húsvéti ételeket kóstoltak, locsolkodtak, hímes tojást kerestek, fényképezkedtek a nyuszival és Nyuszi kupán mérték össze ügyességüket, gyorsaságukat. Tartalmas, élményekkel teli nappal lettek gazdagabbak.

A felső tagozatos tanulók számára  Dr. Nagyné Baráth Enikő felsős munkaközösség vezető húsvéti játszóházat szervezett ugyanezen a napon. A program részét képezte a húsvéti dekoráció, hagyományok ismertetése, a tradicionális ünnepi asztal bemutatása és kóstolása. A lányok a tojásfestés fortélyaival ismerkedtek, a fiúk a fűben elrejtett tojásokat keresték meg, illetve sorversenyben is összemérhették tudásukat, ügyességüket.

 

Vélemény, hozzászólás?