VI. helyezés a Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Katasztrófavédelmi Versenyen

A Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság által szervezett felmenő rendszerű versenyt immáron 26. alkalommal rendezték meg.

A megyei döntőbe 17 csapat jutott be, akiknek 17 állomást kellett leküzdeniük, a többi között katasztrófavédelmi, tűzvédelmi és polgári védelmi tesztlapokon adtak számot tudásukról, de volt számtalan ügyességi verseny (mocsárjárás, mentőövdobás, puttonyfecskendő) valamint ár- és belvízi védekezéssel kapcsolatos feladat, elsősegélynyújtási gyakorlat és kerékpáros ügyességi pálya is.


Iskolánk csapata a 6.helyet szerezte meg a megyei döntőn.

Csapat tagjai: Balogh Péter, Mona József, Zsigó János, Algács Ernő

Felkészítő: Tóth Ottó

I. hely a Járási Katasztrófavédelmi Versenyen

Vásárosnaményban 2019.04.12-én került sor a járás általános iskolai, valamint a Fehérgyarmati Katasztrófavédelmi Kirendeltség három járásának középiskolás csapatai versenyére.
A versenyre az illetékességi területhez tartozó iskolákból 4 középiskola valamint a vásárosnaményi  járás  9 általános iskolai csapata  nevezett.  A versenyen tizenhárom elméleti és gyakorlati feladattal nehezített állomást kellett leküzdenie a versenyzőknek.
Az általános iskolák közötti küzdelemben az ilki Bethlen Gábor Általános Iskola győzött, aki egyben a FETIVIZIG különdíjában is részesült.
A díjakat Filep Sándor Vásárosnamény Város polgármestere, Tóth Attila r.alezredes, kapitányság vezető valamint Dr. Nóta József tű. alezredes mb. kirendeltségvezető adták át.

A kategóriák győztesei a megyei versenyen folytatják a felmenő rendszerű katasztrófavédelmi versenyt 2019. április 16-án, Nyíregyházán.

Csapat tagjai: Balogh Péter, Mona József, Zsigó János, Algács Ernő

Felkészítő: Tóth Ottó

Értesítés a 2019/2020-as tanévre történő iskolai beiratkozásról

Tanköteles: 2013. augusztus 31-ig született gyermek

Az iskolai beiratkozás ideje:

2019. április 11. Csütörtök                  8.00 – 19.00

2019. április 12. Péntek                         8.00 – 18.00

A beiratkozás helyszíne:

4566 Ilk, Bethlen Gábor utca 58. – Iskola épülete

A beiratkozáshoz szükséges dokumentumok:

  • a gyermek születési anyakönyvi kivonata
  • gyermek lakcímét igazoló hatósági igazolványa
  • a gyermek személyazonosságát igazoló dokumentum
  • az iskolába lépéshez szükséges fejlettség elérését tanúsító igazolás (óvodai szakvélemény)
  • a gyermek TAJ kártyája
  • ha van
    • határozat rendszeres gyermekvédelmi kedvezményre való jogosultságról
    • határozat hátrányos vagy halmozottan hátrányos helyzet megállapításáról
    • nevelési tanácsadói szakvélemény, szakértői és rehabilitációs bizottság szakértői véleménye
Olvass tovább

Helytörténeti vetélkedő – Értékes barangolás 2018/2019

A Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Önkormányzat, a Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Értéktár Bizottság és a Vidék Kincse Egyesület által Helytörténeti vetélkedő – Értékes barangolás 2018/2019 címmel meghirdetett középdöntős vetélkedőjére a baktalórántházi Dégenfeld Kastélymúzeumban került sor.

A vetélkedőre 52 csapat regisztrált a megye általános és középiskolái közül, amelynek első, levelező fordulója keretében egy 26 feladatból álló kérdőívet kellett online módon kitölteni. A beküldött feladatlapok kiértékelését követően az általános iskolai, illetőleg a középiskolai kategória három-három legjobb eredményt elért csapata vett részt a középdöntőben.

Iskolánk csapata a középdöntőben 2. helyezést ért el!
Csapattagok: Árva Gréta, Szaniszló Fanni, Bíró Fanni, Virágh Csaba
Felkészítő: Tóth Ottó

Családok éve – Erzsébet-karácsony

Az Erzsébet-karácsony 2018-ban a Családok éve programsorozat részeként valósul meg Budapesten, ahová az ország minden pontjáról érkeznek majd diákok.

CSALÁDI ERZSÉBET KARÁCSONY – rendezvényt szervez a Papp László Budapest Sportarénában 2018. december 20-án 18.00 órai kezdettel.

A Családok éve – Erzsébet-karácsony programterve:

17.00-18.00 A nézőtér megnyitása, ültetés (zene: Bozsódi Vonósnégyes)

18.00 MEGNYITÓ (nyitó film)

18.03 Köszöntők

18.15 Koncert

  • Komolyzene gyerekcipőben – Közreműködők: Kelemen Barnabás és Kokas Katalin és gyermekeik
  • Komoly zenészcsalád – Közreműködők: Bogányi Gergely (zongora), Bogányi Tibor (cselló), Bogányi Bence (fagott), Bogányi Bernadett (fuvola)
  • Versbe illő család – Közreműködők: Gryllus Vilmos, Gryllus Dániel, Gryllus Dorka, Gryllus Soma
  • Családi hagyományok – Közreműködők: Vujicsics Együttes és a Zsuráfszky Család
  • Nagy családi örömzenélés – Közreműködők: Parno Graszt, Boban Markovic Orkestar (Boban és Marko Markovic)
  • Családi barátok, baráti családok – Közreműködők: Malek Miklós és Malek Andrea, Wolf Péter és Wolf Kati, valamint a 200 éves Eötvös Cirkusz dinasztia tagjai
  • Testvéri szeretet – Közreműködők: Tóth Vera és Tóth Gabi
  • Karácsony, a család ünnepe – Közreműködők: Bolyki Brothers Énekegyüttes

20.15 FINÁLÉ a Cantemus Kóruscsalád és a koncerten közreműködő valamennyi zenész család és a közönség részvételével.

Iskolánk napi programja:

07:30 – Gyülekező az iskola aulájában (Hideg élelmiszercsomag átvétele)

08:00 – Indulás Budapestre

13:00 – 16:00 – Látogatás a Csodák palotájában (kiállítás megtekintése, interaktív játékok kipróbálása, 5D mozi)

17:00 – 20:30 – Erzsébet karácsony program megtekintése

20:30 – Indulás haza

Érkezés az éjszakai órákban